Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży odzieży i jednocześnie ewidencjonuję obroty za pomocą kasy rejestrującej. Coraz częściej pojawiają się klienci, którzy chcą zapłacić za zakupiony towar w walucie obcej. Jak mam zaewidencjonować na kasie taką sprzedaż i czy mogę używać do prowadzenia ewidencji dotychczas stosowaną kasę?

ODPOWIEDŹ

Tak, może Pani stosować do ewidencjonowania użytkowaną do chwili obecnej kasę fiskalną. Jeśli Pani kasa nie ma funkcji, które umożliwiają prawidłowe ewidencjonowanie operacji w walucie to należy przeliczyć otrzymaną należność na złote i dopiero wtedy zaewidencjonować na kasie.

UZASADNIENIE

Na podstawie zapisu § 5 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku w sprawie kryteriów i warunków technicznych...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź