Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Obniżona stawka podatku VAT ma zastosowanie do wyłącznie niegazowanych napojów sklasyfikowanych w PKWiU pod symbolem 11.07.19.0.

Wynika to z interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z dnia 22 kwietnia 2011 roku (nr IPPP1-443-186/11-2/JL).

Sytuacja podatnika (zdarzenie przyszłe)

Spółka zamierza rozpocząć produkcję napoju owocowego, który będzie gazowanym napojem bezalkoholowym, o udziale masy soku owocowego lub soków owocowych (mieszanina soków) w składzie surowcowym nie niższym niż 20%. Spółka wskazuje, że napojem owocowym jest każdy napój zawierający sok owocowy, bez względu, czy jest to napój gazowany czy też niegazowany: „ ...na rynku napojów bezalkoholowych znajduje się wiele produktów opisywanych jako gazowane napoje owocowe; powyższe oznacza, że w potocznym języku zwrot „napój owocowy” może oznaczać zarówno napój gazowany jak i niegazowany”. Zdaniem Spółki, zgodnie z przepisem art. 41 ust. 2a ustawy o VAT, do towarów wskazanych w załączniku nr 10 stosuje się stawkę podatku od towarów usług w wysokości 5%. Jednym z takich towarów (poz. 31 załącznika) są „pozostałe napoje bezalkoholowe - wyłącznie napoje owocowe, napoje owocowo-warzywne, nektary, napoje warzyw...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę