Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

OCHRONA ZDROWIA , AKTUALNOŚCI

3 września 2021

Obowiązek wymiany przez podmiot leczniczy kas na kasy rejestrujące on-line

0 1096

Podatnik ma prawo prowadzić ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii i nie będzie zobowiązany do wymiany na kasy on-line, bowiem świadczone przez Podatnika usługi medyczne, diagnostyczne i dentystyczne w ramach NFZ jak i w ramach prywatnych przyjęć, wykonywane są przez lekarzy i lekarzy dentystów, pozostających z Podatnikiem w stosunku pracy w ramach um. o pracę, um. zlecenie oraz um. cywilno-prawnych.

Stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w indywidualnej interpretacji podatkowej z 10 sierpnia 2021 roku, nr 0113-KDIPT1-3.4012.506.2021.1.ALN.

Sytuacja Podatnika

Podatnik jest podmiotem leczniczym świadczącym usługi medyczne, diagnostyczne i dentystyczne w ramach NFZ jak i w ramach prywatnych przyjęć. W celu wykonania ww. usług zatrudnia lekarzy i lekarzy dentystów w ramach um. o pracę, um. zlecenie oraz um. cywilno-prawnych. W chwili obecnej Spółka dokonując sprzedaży używa zwykłych kas fiskalnych, które nie są kasami on-line.

 

Stanowisko Dyrektora

W myśl art. 145b ust. 1 pkt 3 lit. d) ustawy o VAT, w zw. z § 1 ust. 1 pkt 2 lit d) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 czerwca 2020 r. w sprawie przedłużenia terminów prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii, podatnicy świadczący usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów mogą prowadzić ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii w terminie do dnia 30 czerwca 2021 r.

Dyrektor wskazał, że podmiot leczniczy prowadzący działalność w formie spółki prawa handlowego w zakresie usług opieki medycznej poprzez zatrudnionych lekarzy i lekarzy dentystów, na umowach o pracę i umowach cywilnoprawnych, nie podlega przepisom art. 145b ust. 1 pkt 3 lit. d ustawy o...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.