Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

ŚWIADCZENIE USŁUG W KRAJU I ZA GRANICĄ , MIEJSCE ŚWIADCZENIA (art. 22-28) , ODLICZENIE I ZWROT PODATKU VAT. ODLICZANIE CZĘŚCIOWE (art. 86-95) , PROCEDURY SZCZEGÓLNE (art. 113-138)

2 stycznia 2012

Opodatkowanie usług odsprzedaży miejsc hotelowych na EURO 2012

201

Świadczone przez zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii spółkę usługi odsprzedaży miejsc w hotelach w Polsce podlegają opodatkowaniu stawką VAT 8% na terytorium naszego kraju. Spółka świadcząca te usługi jest zobowiązana do rejestracji i rozliczania podatku w Polsce. Nie przysługuje jej jednak prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu usług hotelowych.

Wynika to z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie nr IPPP3/443-756/11-4/JK z 12 września 2011 roku.

Sytuacja podatnika

Spółka zarejestrowana w Wielkiej Brytanii w związku z mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012, zamierza podjąć określone działania biznesowe w Polsce. Spółka negocjuje obecnie z polskimi hotelami warunki nabywania miejsc noclegowych w okresie organizacji Euro 2012 w Polsce. W wyniku tych działań Spółka nabędzie od polskich hotelarzy miejsca noclegowe na czas mistrzostw. Kolejnym działaniem będzie odsprzedaż tych miejsc hotelowych kilku wybranym klientom, którzy dalej będą odsprzedawać miejsca noclegowe innym podmiotom: korporacjom, spółkom, przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym.

W związku z planowanymi t...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź