Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

KONTROLE I POSTĘPOWANIA PODATKOWE

23 lutego 2012

Wyrok uniewinniający a zobowiązania podatkowe

225

Odpowiedź na zapytanie z 13 stycznia 2012 roku (nr 268) do ministra finansów w sprawie ujawnianych przez środki masowego przekazu przypadków wskazujących na nękanie niektórych przedsiębiorców przez organy kontroli skarbowej

Zapytanie:

Szanowny Panie Ministrze!

Kilka dni temu z dużym niepokojem zapoznałem się z treścią programu telewizji Polsat „Państwo w państwie” dotyczącego sprawy postępowań kontrolnych prowadzonych przez dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie w firmach stanowiących własność L. K. oraz w firmach powiązanych z jego osobą.

Pan L. K. jest właścicielem kilku firm branży metalowej zlokalizowanych w Stalowej Woli. Jest też powiązany osobowo z kilkoma innymi. Są to między innymi: Metal System sp. z o.o., Met Bud Lesław Kwitkowski, Met Bud Bis Aneta Kwitkowska, ABL Technic Polska sp. z o.o. oraz Metal Odlew SC Spółka Jawna.

Jak poinformowano w programie, w 2007 r. P. G., były wspólnik L. K., w stosunku do którego prowadzone było postępowanie prokuratorskie oraz kontrola Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie, w zeznaniu przyznał się do wystawiania fałszywych faktur na fikcyjne dostawy stali dla stanowiącej własność L. K. spółki Metal System sp. z o.o.

Równolegle wszczęto wobec L. K. postępowanie prokuratorskie. W firmie rozpoczęła się też kont...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź