Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

ŚWIADCZENIE USŁUG W KRAJU I ZA GRANICĄ , OŚWIATA I KULTURA , WYSOKOŚĆ OPODATKOWANIA (art. 41-85)

28 lipca 2014

Bilet wstępu na wystawę modelarstwa kolejowego a stawka VAT

0 1085

Sprzedaż biletów wstępu, umożliwiających wejście do budynku i oglądanie wystawy modelarstwa kolejowego przedstawionego na Makiecie, której towarzyszą efekty dźwiękowe i wizualne mające na celu uatrakcyjnić pokaz będzie podlegać opodatkowaniu obniżoną do wysokości 8% stawką podatku VAT.

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej z 1 lipca 2014 roku nr ILPP2/443-371/14-2/EN.

Sytuacja Podatnika

O wydanie indywidualnej interpretacji do organu podatkowego zwrócił się Podatnik który w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej udostępnia publiczności do oglądania stacjonarną Makietę przedstawiającą świat w miniaturze, wyposażoną w animacje z zastosowaniem elektroniki. Makieta została wybudowana w odrębnym, przeznaczonym do tego budynku i zajmuje powierzchnię ponad 250 m2. Makieta przedstawia modele kolei europejskich wśród krajobrazów współczesnej Europy. Na Makiecie znajdują się między innymi pociągi, oświetlone samochody i samoloty, miasta i wsie, park rozrywki, budynki, mosty, tunele, góry, doliny, lasy. Całość przyjmuje formę pokazu modelarstwa kolejowego. W trakcie wizytacji Makiety przez publiczność mają miejsce efekty dźwiękowe i wizualne, które mają na celu uatrakcyjnić pokaz. Makieta udostępniana jest publiczności do oglądania na podstawie jednorazowego biletu wstępu. Usługi świadczone przez Podatnika zostały zakwalifikowane jako pozostałe usługi związane z rozrywką...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.