Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

GMINY I POWIATY , NIERUCHOMOŚCI , ZAKRES OPODATKOWANIA (art. 5-14)

13 września 2013

Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego udostępniania pomieszczeń

0 1015

Nieodpłatne udostępnianie pomieszczeń organizacjom pozarządowym wykonywane w związku z prowadzoną przez Miasto działalnością, w celu wykonywania zadań własnych, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 8 ust. 2 ustawy o podatku VAT.

Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z 13 czerwca 2013 roku nr ITPP1/443-272/13/KM.

Sytuacja podatnika

O wydanie indywidualnej interpretacji do organu podatkowego zwróciło się Miasto, które utworzyło Centrum (C.), którego mające za zadanie współpracę pomiędzy Miastem a organizacjami pozarządowymi działającymi na jego terenie. Centrum działa w strukturze Urzędu Miejskiego a jego siedziba będzie mieściła się w budynku, którego właścicielem jest Miasto. Budynek został przekazany Miastu nieodpłatnie przez Wojewodę. Miasto zamierza bezpłatnie udostępniać pomieszczenia znajdujące się w tym budynku na potrzeby organizacji pozarządowych. Organizacje ubiegające się o udostępnienie pomieszczeń będą zawierały z Miastem porozumienie, w którym zostanie zaznaczone, że przedmiotem porozumienia jest bezpłatne udostępnienie pomieszczenia wraz z wyposażeniem na spotkania organizowane przez organizację pozarządową w ramach nieodpłatnej działalności w związku z wykonywaniem zadań o charakterze publicznym na rzecz mieszkańców miasta. Udostępnianie pomieszczeń będzie miało charakter czasowy, w określonych godzinach, nie będą zawierane umowy na stałe wynajmowanie pomieszczeń. W chwili obecnej budynek jest przekazany w nieodpłatny zarząd do Zarządu Mienia Komunalnego, który jest jednostką budżetową podległą Miastu. Budynek znajduje się w księgach ZMK i obecnie jest przez tę jednostkę remontowany. Zarząd Mienia Komunalnego jest odrębnym podmiotem zarejestrowanym jako podatnik podatku VAT. Po zakończeniu remontu i oddaniu budynku do użytku Miasto przejmie od ZMK budynek poprzez wygaszenie zarządu. Budynek zostanie wprowadzony do ksiąg Urzędu Miejskiego.

W...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.