Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Świadczone przez Podatnika w ramach projektu badania: przeprowadzenie badań w celu określenia mechanizmów i funkcji psychologicznych będących podłożem docelowej gry terapeutycznej, przeprowadzenie badań w celu opracowania konkretnych mechanizmów i funkcji gry terapeutycznej na podstawie psychologicznej struktury gry terapeutycznej, przeprowadzenie badań i integracji modułu aplikacji z częścią fizyczną gry terapeutycznej, badanie efektywności terapeutycznej gry, przeprowadzenie terapii psychologicznej 
w oparciu o grę terapeutyczną - nie będą korzystać ze zwolnienia z art. 43 ust.1 pkt 19 ustawy, gdyż nie można uznać, że czynności te mają charakter usług opieki medycznej służących profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia. 

Stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w indywidualnej interpretacji podatkowej z  19 lipca 2021 roku, nr 0111-KDIB3-2.4012.385.2021.1.ASZ.

Sytuacja Podatnika

Podatnik planuje przystąpić do następujących przetargów w ramach swojej działalności psychologicznej:
1.  Przeprowadzenie badań w celu określenia mechanizmów i funkcji psychologicznych będących podłożem docelowej gry terapeutycznej. 
2.  Przeprowadzenie badań w celu opracowania konkretnych mechanizmów i funkcji gry terapeutycznej na podstawie psychologicznej struktury gry terapeutycznej. 
3.  Przeprowadzenie badań i integracji modułu aplikacji z częścią fizyczną gry terapeutycznej. Testy docelowej gry terapeutycznej – prowadzenie terapii z zastosowaniem gry terapeutycznej. 
4.  Badanie efektywności terapeutycznej gry. Przeprowadzenie testów psychologicznych i wyłonienie grupy badanej -100 osób - do dalszego prowadzenia terapii. 
5.  Przeprowadzenie terapii psychologicznej w oparciu o grę terapeutyczną. Sprawdzenie skuteczności gry. 

Fakturę za swoje usługi Podatnik będzie wystawiał na rzecz podmiotu gospodarczego, który pozyskuje środki Unii Europejskiej na ten cel z

Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Działania będą prowadzone w ramach projektu. Wartość usługi ma przekroczyć 200.000 zł. 

Wykonywane usługi kierowane są do osób chorych. Osoby chore na jednostkę chorobową jaką jest depresja i zaburzenia nastroju będą poddawane działaniom psychologa służącym zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia. Cała praca będzie służyła profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia przyszłych pacjentów, którzy zostaną poddani działaniu opracowanych metod terapeutycznych z wykorzystaniem opracowanych narzędzi terapeutycznych.

Stanowisko Dyrektora

Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT, zwalnia się od podatku, usługi 
w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, świadczone w ramach wykonywania zawodów:
a.  lekarza i lekarza dentysty...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.