Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI , KASY REJESTRUJĄCE

16 maja 2022

Ewidencjonowanie na kasie rejestrującej datków otrzymanych za występ uliczny

0 2049

Osoba, która wykonuje występy uliczne na nadmorskich promenadach, które polegają na wykonywaniu wszelkiego rodzaju trików z piłką odbywających się przy muzyce, nie będzie zobowiązana do prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej, gdyż czynności te nie będą podlegać opodatkowaniu VAT.

Stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w indywidualnej interpretacji podatkowej z 13 kwietnia 2022 roku, nr 0114-KDIP1-3.4012.31.2022.4.KP.

 

Sytuacja Podatnika

Od maja do października 2022 roku i w kolejnych latach – osoba fizyczna zamierza wykonywać występy uliczne na nadmorskich promenadach, które polegają na wykonywaniu wszelkiego rodzaju trików z piłką odbywających się przy muzyce. Jest to autorski występ artystyczny, który zawiera indywidualny przekaz dla publiczności, z którą Występujący pozostaje w interakcji. Na końcu każdego występu widzowie, którymi są najczęściej przypadkowi przechodnie obserwujący występ - wrzucać będą dowolną, określoną przez siebie kwotę, która jest pewnego rodzaju wynagrodzeniem. Występujący zamierza rozszerzyć swoją aktywność o występy z piłką na wszelkiego rodzaju wydarzeniach sportowych, piłkarskich, otwarciach obiektów, gdzie na zasadzie wykonania show, występu będzie prezentował swój program artystyczny.

 

Stanowisko Dyrektora

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. W myśl art. 111 ust. 1 ustawy, podatnicy dokonujący sprze...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.