Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Jako Gmina jesteśmy właścicielem gruntu, który mamy zamiar przekazać nieodpłatnie fundacji na rzecz rozwoju sportu. Grunt będzie przeznaczony pod budowę boiska sportowego. Obecnie jesteśmy czynnym podatnikiem VAT ale nieruchomość gruntową nabyliśmy przed wejściem w życie ustawy o podatku od towarów i usług. Czy taką darowiznę należy opodatkować VAT?

ODPOWIEDŹ

Gmina przekazując nieodpłatnie grunt nie musi naliczać podatku podatku od towarów i usług, gdyż nie przysługiwało jej prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony przy jego nabyciu.

UZASADNIENIE

W art.5 ust.1 ustawy z dnia 11 marca...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź