Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

TRANSPORT

10 września 2012

Prawo do odliczenia VAT naliczonego przy nabyciu bankowozu oraz paliwa do jego napędu

215

Podatnikowi nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego z tytułu nabycia bankowozu, który nie będzie wykorzystywany tylko do czynności wynikających z przeznaczenia powyższego pojazdu. W konsekwencji Podatnikowi nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie paliwa do jego napędu.

Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej z 31 lipca 2012 roku nr IPTPP4/443-282/12-4/JM.

Sytuacja podatnika

 Do organu podatkowego zwróciła się Spółka, która prowadzi działalność w zakresie najmu powierzchni handlowych. Za świadczone usługi pobiera wynagrodzenie w gotówce. Dla zapewnienia bezpiecznego przewozu gotówki do oddziału banku zamierza zakupić w 2012 roku dostosowany do tych celów pojazd. Spółka zakupi seryjny samochód osobowy, w którym dokona zmian dostosowując go do wymagań rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 września 2010 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transport...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź