Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

DOSTAWA TOWARÓW W KRAJU , BUDOWNICTWO , AKTUALNOŚCI , WYSOKOŚĆ OPODATKOWANIA (art. 41-85)

15 czerwca 2012

Sprzedaż lokali wyodrębnionych z budynku a opodatkowanie VAT

195

Przy sprzedaży lokali wyodrębnionych w remontowanej części budynku nie należy naliczać podatku VAT, bowiem dostawa tych lokali będzie korzystała ze zwolnienia zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy. Natomiast przy sprzedaży lokali wyodrębnionych w nadbudowanej części budynku należy naliczyć podatek VAT, ponieważ dostawa tych lokali nie będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.

Takie stanowisko potwierdził Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej z dnia 31 maja 2012 roku nr IPTPP2/443-147/12-4/JS.

Sytuacja podatnika

Wnioskodawcy posiadają nieruchomość w postaci budynku wielorodzinnego, którego są właścicielami na podstawie wniesienia aktem notarialnym z tytułu aportu nieruchomości do spółki jawnej. Wcześniej nabyli nieruchomość od poprzednich właścicieli jako przedmiot używany nie płacąc podatku VAT od transakcji przeniesienia własności. Obecnie zamierzają przeprowadzić remont budynku, jak i jego rozbudowę o dwie dodatkowe kondygnacje. Po przeprowadzeniu remontu i rozbudowy zamierzają dokonać sprzedaży wyodrębnionych lokali mieszkalnych i użytkowych. Nakłady na remont istniejących kondygnacji nie przekroczą 30% wartości zakupu nieruchomości, jak i wartości wniesionego aportu. Klasyfikacja dla przedmiotowego budynku wielorodz...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź