Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

ŚWIADCZENIE USŁUG W KRAJU I ZA GRANICĄ , BUDOWNICTWO

30 kwietnia 2012

Stawka VAT dla usług budowlanych i remontowych

208

Jesteśmy firmą budowlano - remontową. W tym roku zamierzamy rozpocząć inwestycję polegającą na budowie szeregowców oraz mieszkań w jednopiętrowych blokach dla indywidualnych nabywców. Czy mamy prawo do zastosowania preferencyjnej stawki VAT? Nadmieniamy, że powierzchnia użytkowa segmentów szeregowych skrajnych to około 350 m.kw, natomiast segmentów środkowych to około 200 m.kw. Powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych: od 90 m.kw. do 170 m.kw. Prosimy też o przedstawienie stanowiska w sprawie stosowania preferencyjnych stawek w przypadku wykonywania usług remontowych np. remontu dachów, ocieplania domków, usług remontowych wewnątrz domków lub lokali mieszkalnych.

ODPOWIEDŹ

Usługi budowlane co do zasady podlegają opodatkowaniu podstawową stawką podatku od towarów i usług tj. obecnie 23%. Jednakże, zgodnie z art. 41 ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług, do dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym stosuje się 8% stawkę podatku VAT.

W art. 41 ust. 12a i 12b ustawy o VAT wskazano, że przez budownictwo objęte społecznym programem mieszkaniowym rozumie się m....

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź