Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

WYSOKOŚĆ OPODATKOWANIA (art. 41-85)

10 października 2011

Stawka VAT dla usług cateringowych ze sprzedażą napojów

142

Stawka podatku VAT od wykonywanych usług gastronomicznych i cateringowych wraz ze sprzedażą napojów (kawa, herbata, napoje gazowane) wynosi 23 %.

Wynika to m.in. z interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu, z dnia 17 maja 2011 roku (nr ILPP2/443-560/11-2/MR).

Sytuacja Podatnika

Wnioskodawca jest podatnikiem świadczącym usługi cateringowe i gastronomiczne (PKWiU 56). Na wykonywane przez siebie usługi wystawia faktury VAT. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 22 grudnia 2010 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 246, poz. 1649) stosuje do opodatkowania stawkę preferencyjną w wysokości 8%, natomiast sprzedając wraz z tymi usługami kawę i herbatę (wraz z dodatkami), napoje bezalkoholowe gazowane oraz wody mineralne wykazuje tę sprzedaż w osobnej pozycji ze stawką 23%. Podatnik przystępując do przetargów na wykonywanie usług cateringowych przedstawia w swojej ofercie koszty w następujący sposób: usługę cateringową wyszczególnia ze stawką 8%, a sprzedaż napojów ze stawką VAT w wysokości 23%. W takiej sytuacji klienci odrzucają często taką ofertę uzasadniając to zawyżeniem przez Wnioskodawcę ceny świadczonych usług i ich kosztów.

W związku z powyższym Wnioskodawca zadał pytanie czy stosuje prawidłowe stawki podatku VAT do wykonyw...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę