Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

ŚWIADCZENIE USŁUG W KRAJU I ZA GRANICĄ , BUDOWNICTWO

1 stycznia 2013

Stawka VAT na budowę domów rekreacyjnych

165

Budowa domów rekreacyjnych z możliwością czasowego lub stałego zamieszkania będą korzystać z opodatkowania preferencyjną stawka podatku VAT, tj. 8%.

 

Takie stanowisko zajął Dyrektor izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z 29 października 2012 roku nr ITPP1/443-936/12/MS.

Sytuacja podatnika

O wydanie indywidualnej interpretacji do organu podatkowego zwrócił się Podatnik, który będzie budował od podstaw domy rekreacyjne na działkach, będących własnością nabywcy, które będą połączone z gruntem w sposób trwały. Domy będą budowane według projektów klientów, z materiałów zakupionych u firm zewnętrznych. Domy będą składać się z pokoi mieszkalnych, 2 łazienek i aneksu kuchennego. Będą wyposażone we wszystkie niezbędne instalację dające możliwość czasowego lub całorocznego zamieszkania. Powierzchnia użytkowa będzie wynosiła od 80 m2 do 130 m2.

W związku z powyższym Podatnik zwrócił się do organu podatkowego z zapytaniem, czy budowa domów typu rekreacyjnego, może być opodatkowana 8% stawką podatku od towarów i usług.

Odpowiedź Dyrektora Izby Skarbowej

W myśl art. 41 ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług, stawkę podatku w wysokości 8% stosuje się do dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

Natomiast przez budownictwo objęte społecznym programem mieszkaniowym, rozumie się – w myśl art. 41 u...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę