Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Ministerstwo Finansów przygotowało dla konsumentów aplikację, którą nazwano e-Paragony. Pozwala ona na zapisywanie szczegółów realizowanych wydatków: data, kwota lub kategoria itp.

Jak podaje Ministerstwo Finansów aplikacja jest całkowicie bezpieczna i anonimowa. Nie gromadzą się w niej żadne dane dotyczące aktywności użytkownika,  nie ma możliwości identyfikacji zgłaszającego. Wszystkie informacje są zapisywane tylko w wykorzystywanym urządzeniu użytkownika z jednoczesną możliwością utrzymywania ich w chmurze.
Aby pobrać informację na telefon:

  • z systemem iOS - należy wejść na stronę apps.apple.com,
  • z systemem Android – należy wejść na stronę play.google.com/store.

W wyniku dokonanej transakcji otrzymujemy paragon, który jest kluczowym elementem każdego wydatku. Dokument ten pozwala na określenie nazwy i danych sprzedawcy. Jeżeli chcemy sprawdzić paragon, wybieramy w głównym oknie aplikacji menu „Moje wydatki”, a następnie zaznaczamy wybraną pozycję z listy, aby przejść do szczegółów paragonu.
Możliwe jest również pogrupowanie wydatków wg paragonów, do których zostały przypisane. Dzięki temu można wyświetlić zestawienie wszystkich paragonów i wydatków z nimi związanych. Do takiego sposobu prezentacji służy funkcja sortowania, dostępna w menu „Moje wydatki”, gdzie należy zaznaczyć opcję „Grupuj jako paragony” i z wyświetlonej listy można wybrać interesujący nas paragon. 
Jeżeli do wybranego paragonu przypisanych jest kilka wydatków, aplikacja wyświetli je pod kwotą paragonu. Funkcja umożliwia zarządzanie wydatkami i przypisywanie do nich paragonów (można również dodawać papierowe paragony przez dodanie zdjęcia). Dokumentując swoje wydatki możemy przeglądać statystyki uzupełniając informacje np. o gwarancjach i wiele innych.
Wersja aplikacji dostępna w systemie iOS pozwala na przechowywanie danych w chmurze i ich synchronizację. W związku z tym faktem nawet po wymianie urządzenia i ponownej instalacji aplikacji wszystkie dane mogą być pobrane przez użytkownika. Funkcja kopii zapasowej danych dostępna jest po wybraniu z ekranu głównego ikony Ustawień i zaznaczeniu opcji „Przechowuj...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.