Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

NIERUCHOMOŚCI , AKTUALNOŚCI , PROCEDURY SZCZEGÓLNE (art. 113-138)

10 kwietnia 2015

Biuro nieruchomości a zwolnienie w VAT

0 3540

Podatnik wykonując czynności w zakresie pośrednictwa, bez usług doradztwa, w obrocie nieruchomościami ma prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego opisanego w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z 21 stycznia 2015 roku nr IBPP1/443-977/14/AW.

Sytuacja Podatnika

O wydanie indywidualnej interpretacji do organu podatkowego zwrócił się Podatnik, który od maja 2012 roku prowadzi działalność gospodarczą w zakresie biura nieruchomości. Rozpoczynając działalność gospodarczą zrezygnował ze zwolnienia podmiotowego z podatku od towarów i usług i zarejestrował się jako czynny podatnik VAT. Począwszy od drugiego kwartału 2012 roku Podatnik składa deklaracje VAT-7K i odprowadza podatek należny. Biuro nie wykonuje, ani też nie będzie wykonywać jakichkolwiek czynności doradczych, ani też nie udziela i nie będzie udzielało porad. Obecnie i w przyszłości wykonywane w ramach działalności gospodarczej usługi nie mają charakteru doradczego, mają na celu znalezienie stron transakcji i organizację transakcji zakupu bądź wynajmu nieruchomości. Podatnik nie wykonuje i nie będzie wykonywał jakichkolwiek czynności wskazanych w art. 113 ust. 13 ustawy o VAT. Wartość sprzedaży opodatkowanej w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w 2014 r. nie przekroczy 150.000 zł.

W związku z powyższym Podatnik zwrócił się do organu podatkowego z zapytaniem, czy wykonując tylko wymienione czynności ma prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiot...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.