Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

VAT NALEŻNY , GMINY I POWIATY

2 kwietnia 2013

Brak zwolnienia dla usług świadczonych przez Powiat na rzecz jednostek budżetowych

0 964

Powiat nie jest jednostką budżetową, ani samorządowym zakładem budżetowym, dlatego nie korzysta ze zwolnienia z opodatkowania z tytułu świadczonych usług na rzecz jednostek samorządowych.

Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z 28 lutego 2013 roku nr ITPP2/443-1542/12/EK.  

Sytuacja Podatnika

Powiat jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. W budynku Starostwa Powiatowego swoją siedzibę mają jednostki budżetowe Powiatu: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych. Starostwo obciąża ww. jednostki kosztami użytkowania budynku, po kosztach rzeczywistych, bez żadnego zarobku. W związku z powyższym zadano pytanie czy usługi przedstawione we wniosku mogą korzystać ze zwolnienia ?

Zdaniem Wnioskodawcy, wskazującego w poz. 61 wniosku § 13 ust. 1 pkt 13 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, ww. usługi powinny korzystać ze zwolnienia. Powiat stwierdził, iż ww. jednostki budżetowe otrzymują od niego środki finansowe na swoje wydatki.

Odpowiedź Dyrektora Izby Skarbowej

Dyrektor nie odniósł się do kwestii prawidłowości obciążania przez Starostwo Powiatowe ww. kosztami, gdyż ni...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.