Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

GMINY I POWIATY , BUDOWNICTWO

8 maja 2014

Budowa Powiatowego Centrum a prawo do odliczenia podatku VAT

0 1027

Powiat będzie miał prawo do odliczenia podatku VAT zawartego w fakturach związanych z poniesieniem kosztów wybudowania Centrum, bowiem inwestycja będzie wykorzystywana do wykonywania czynności opodatkowanych.

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej z 15 kwietnia 2014 roku nr ILPP1/443-101/14-2/JSK.

Sytuacja Podatnika

O wydanie indywidualnej interpretacji do organu podatkowego zwrócił się Powiat, czynny podatnik podatku VAT, który przystępuje do budowy Centrum. Jednostką organizacyjną realizującą i koordynującą wykonanie zadania będzie Starostwo Powiatowe. W związku z powyższym zleci wykonanie związanych z tym prac budowlanych przedsiębiorcy budowlanemu wyłonionemu w drodze przetargu. Za wykonane prace Powiat zapłaci przedsiębiorcy określoną w umowie sumę, w której zawarty będzie podatek VAT.

Zbudowane Centrum zostanie wydzierżawione na podstawie umowy cywilnoprawnej Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, która z kolei wydzierżawi pomieszczenia szkole. W czynszu dzierżawy zawarty będzie podatek VAT. Podmiot ten będzie zarządzał Centrum i odpłatnie dzierżawił pomieszczenia szkole oraz innym podmiotom.

Wątpliwości Powiatu dotyczą prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług związanych z wybudowaniem Centrum.

Odpowiedź Dyrektora Izby Skarbowej

Udzielając odpowiedzi organ podatkowy stwierdził, iż Powiat wydzierżawiając Centrum na podstawie umowy cywilnoprawnej in...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 papierowych oraz cyfrowych wydań magazynu
  • Dostęp online do aktualnych i archiwalnych wydań czasopisma oraz dostęp do dodatkowych materiałów
  • Nielimitowane konsultacje
  • ...i wiele więcej!

Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.