Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

VAT NALICZONY , GMINY I POWIATY

4 listopada 2012

Montaż instalacji solarnych a prawo do odliczenia VAT

209

Gmina będzie miała prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane montażem instalacji solarnych na domach prywatnych oraz powiatowych budynkach użyteczności publicznej, ponieważ będą służyły czynnościom opodatkowanym. Natomiast Gmina nie będzie miała prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z montażem układu na gminnym budynku użyteczności publicznej.

Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej z 16 sierpnia 2012 roku nr IPTPP2/443-407/12-6/AW.

Sytuacja podatnika

Do organu podatkowego zwróciła się Gmina, która zamierza zrealizować projekt inicjowany przez władze samorządowe Gminy oraz gminy partnerskie. W ramach projektu realizowane będą między innymi działania z zakresu instalacji kolektorów słonecznych na domach prywatnych oraz gminnych i powiatowych obiektach użyteczności publicznej. Warunkiem uczestnictwa w projekcie przez właścicieli domów prywatnych jest dokonanie wpłaty darowizny na rzecz Gminy, z przeznaczeniem na rzecz ochrony środowiska. Natomiast z tytułu montażu na obiektach użyteczności publicznej Powiat, jako właściciel tych nieruchomości, na podstawie zawartej umowy z Gminą dokona wpłaty na cele projektu...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź