Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

VAT NALICZONY , GMINY I POWIATY , PODATNICY I PŁATNICY (art. 15-18) , ODLICZENIE I ZWROT PODATKU VAT. ODLICZANIE CZĘŚCIOWE (art. 86-95)

2 lipca 2012

Organizacja Dni Gminy a prawo do odliczenia VAT

188

Gmina ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z organizowaniem imprez Dni Gminy, na które wstęp jest odpłatny, ponieważ wydatki te będą miały związek z wykonywanymi przez nią czynnościami opodatkowanymi. 

Wynika to z indywidualnej interpretacji Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi nr IPTPP1/443-165/12-5/MW z 4 czerwca 2012 roku.

Stan faktyczny

Gmina corocznie organizuje plenerową imprezę o nazwie Dni X. W ramach tego wydarzenia odbywają się koncerty muzyczne, przeglądy artystyczne, turnieje sportowe, konkursy, itp. W związku z organizacją imprezy Gmina ponosi szereg wydatków, w tym w szczególności na usługi wykonawców (oprawa artystyczna), wynajem sprzętu, usługi ochrony, media, promocję imprezy. W związku z powyższym Gmina otrzymuje faktury VAT wraz z wykazanymi na nich kwotami podatku.

Impreza generalnie jest przeznaczona dla mieszkańców Gminy, okolicznych miejscowości, przyjezdnych, etc., przy czym wstęp na imprezę jest odpłatny, tj. Gmina wprowadziła dla wszystkich osób bilety wstępu, za które pobiera wynagrodzenie. Ponadto, w miejscu organizacji imprezy Gmina udostępnia odpłatnie zewnętrznym podmiotom miejsca pod stoiska handlowe (głównie gastronomiczne). Gmina wynajmuje również odpłatnie miejsca reklamowe w szczególności na banerach znajdujących się na terenie, na którym odbywają się Dni X.

W związku ze świadczeniem wszystkich wskazanych powyżej usług, tj. usług wstępu na imprezę, udostępnianiem miejsc pod stoiska handlowe oraz wynajmowaniem powierzchni reklamowych, Gmina wystawia faktury VAT/paragony, wykazuje VAT należny, ujmuje wartość netto z tytułu tych świadczeń wraz z podat...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę