Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

IMPORT TOWARÓW

5 grudnia 2011

Pobranie Poświadczenia zgłoszenia celnego przez agencję a prawo do odliczenia VAT

220

Dokonujemy importu towarów i korzystamy z usług agencji celnej, która jest naszym przedstawicielem bezpośrednim. Agencja dokonuje w naszym imieniu zgłoszeń do urzędu celnego i pobrań plików poświadczeń z serwera organu celnego, które następnie przekazuje do naszego systemu w formacie xml. Kiedy mamy prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu towarów – w momencie pobrania plików przez agencję, czy przekazania do naszego systemu informatycznego?

ODPOWIEDŹ

Przysługuje Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu towarów w rozliczeniu za okres, w którym reprezentująca Państwa agencja celna pobrała pliki poświadczeń z serwera organu celnego, lub za jeden z dwóch następnych okresów rozliczeniowych.

UZASADNIENIE

Zgodnie z art.86 ust.10 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług prawo do obni...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź