Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

ODLICZENIE I ZWROT PODATKU VAT. ODLICZANIE CZĘŚCIOWE (art. 86-95)

30 stycznia 2012

Prawo do odliczenia VAT naliczonego przy nabyciu samochodów demonstracyjnych

175

Podmiotom, których przedmiotem działalności jest handel samochodami przysługuje prawo do odliczenia całości podatku naliczonego przy nabyciu samochodów demonstracyjnych. Późniejsza sprzedaż tych pojazdów nie korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług. Podmioty te nie mają jednak prawa do odliczenia całości podatku naliczonego przy nabyciu samochodów osobowych wykorzystywanych do celów służbowych. Sprzedaż takich pojazdów korzysta ze zwolnienia od VAT.

Wynika to z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z 14 grudnia 2011 roku o sygnaturze I SA/Po 780/11.

Sytuacja podatnika

Spółka, która jest dealerem samochodów, zwróciła się do Dyrektora Izby Skarbowej z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, przedstawiając następujący stan faktyczny:

Przedmiotem działalności spółki jest odprzedaż samochodów osobowych. Spółka jest dealerem pojazdów nabywanych w drodze wewnątrzwspólnotowego nabycia lub nabyć krajowych towarów. Pojazdy zakupione przez Spółkę są traktowane jako towar handlowy i służą dalszej odsprzedaży. Spółka odlicza 100% VAT naliczonego przy nabyciu pojazdów. Pojazdy figurują w ewidencji środków obrotowych spółki. Niektóre z nich używane są przez spółkę w okresie nie dłuższym niż rok (licząc od daty rejestracji) w cela...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź