Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Jesteśmy spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. W grudniu 2010 nasz dotychczasowy udziałowiec (będący również spółką z o.o.) sprzedał nas osobie fizycznej, która jednocześnie jest właścicielem naszej byłej spółki matki. Czy za rok 2010 wykazuję w sprawozdaniu byłą spółkę matkę jako jednostkę powiązaną, a od 2011 już nie? Czy musimy również posiadać dokumentację cen transferowych stosowanych w transakcjach z naszą byłą spółką matką również po zmianie naszego udziałowca?

Odpowiedź na zadane pytanie należy rozpatrzyć zarówno na gruncie Ustawy o rachunkowości jak i Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Odpowiadając na pytanie zakładamy, iż zarówno przed jak i po sprzedaży udziałów, Pani spółka ma jednego udziałowca.

Otóż zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt. 43 ustawy o rachunkowości (dalej: „uor”)...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź