Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

KASY REJESTRUJĄCE

4 listopada 2012

Usługi świadczone równocześnie w wielu miejscach a ilość kas rejestrujących

201

W związku z nadchodzącymi świętami chcę rozpocząć działalność gospodarczą polegającą na organizacji wizyt Gwiazdorów w domach, przedszkolach, zakładach pracy w okresie świątecznym, a po tym okresie kreowanie różnych postaci na prywatnych balach urodzinowych dla dzieci itp. Usługi będą zamawiane za pośrednictwem telefonu a także przez zainteresowanych klientów osobiście w siedzibie firmy, gdzie jednocześnie zostanie dokonana wycena usługi. Czy z chwilą przekroczenia obrotu w wysokości 20.000 zł w kasę fiskalną musi być wyposażony każdy pracownik firmy świadczący te usługi?

ODPOWIEDŹ

Tak, każdy z pracowników świadczących równocześnie usługi powinien mieć przy sobie kasę rejestrującą, chyba, że spełnieni Pan warunki umożliwiające skorzystanie ze zwolnień z tytułu świadczenia niewielkiej liczby usług lub też zwolnienia ze względu na formę zapłaty.  

UZASADNIENIE

Zgodnie z §5 ust.1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące oraz warunków ich stosowania, paragon fiskalny drukowany przez kasę musi zawierać między innymi datę i czas (godzinę) sprzedaży. Ponadto, stosownie do zapisu §7 ust.1 pkt 1 i pkt 2 tego rozporządze...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź