Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

NIERUCHOMOŚCI , AKTUALNOŚCI

21 października 2020

Wsteczna rejestracja przy wynajmie lokali

42

Podatniczka nie może dokonać „wstecznej rejestracji” do VAT i złożyć zaległych deklaracji, bowiem oddając przedmiotowe lokale niemieszkalne w najem i uzyskując z tego tytułu przychód, czynność ta nie była opodatkowana podatkiem VAT (Podatniczka korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy, ponieważ przychody z najmu nie przekroczyły 200.000 zł). Dopiero w zarejestrowania się jako podatnik VAT czynny, Podatniczka nabędzie uprawnienie do dokonania odliczenia podatku VAT związanego z nabytymi lokalami niemieszkalnymi proporcjonalnie do okresu wykorzystywania do czynności opodatkowanych w okresie 10 lat od nabycia (jako zmiana przeznaczenia z czynności niedających prawa do odliczeniu na czynności dające takie prawo).

Stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w indywidualnej interpretacji podatkowej z 13 sierpnia 2020 roku 0112-KDIL1-2.4012.207.2020.2.PG.

Sytuacja Podatnika

W czerwcu 2016 roku Podatniczka wraz z mężem zakupiła dwa lokale niemieszkalne. Następnie w roku 2018 dokupili oni jeszcze trzy lokale niemieszkalne. Wszystkie te lokale zostały zakupione od dewelopera wg faktur VAT ze stawką 23%. Stanowią one współwłasność małże...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź