Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

VAT NALICZONY , OŚWIATA I KULTURA , ODLICZENIE I ZWROT PODATKU VAT. ODLICZANIE CZĘŚCIOWE (art. 86-95)

28 września 2012

Zakup projektora cyfrowego a prawo do odliczenia VAT

188

Dom Kultury będzie miał prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego z faktury dokumentującej zakup projektora cyfrowego wraz z wyposażeniem, ponieważ nabyty sprzęt będzie wykorzystywany wyłącznie do wykonywania czynności opodatkowanych VAT.

Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej z 3 lipca 2012 roku nr IPTPP4/443-244/12-4/BM.  

Sytuacja podatnika

Dom Kultury jest czynnym podatnikiem VAT prowadzącym działalność kulturalną. Część działań objęta jest zwolnieniem na podstawie art. 43 ust.1 pkt 33 ustawy o podatku od towarów i usług. Działalność opodatkowana to głównie sprzedaż biletów (objęta stawką 8%) oraz wynajem lokali i reklama (objęte stawką 23%). Na 2012 rok Wnioskodawca zaplanował inwestycję polegającą na zakupie i instalacji projektora cyfrowego wraz z wyposażeniem. Faktura dokumentująca zakup projektora cyfrowego wraz z wyposażeniem będzie wystawiona na Dom Kultury. Przedmiotowa inwestycja jest w 100% związana ze sprzedażą opodatkowaną (sprzedaż biletów do kina, opodatkowana stawką 8% lub wynajem sali wraz z infrastrukturą, objęty stawką VAT 23%).

W związku z powyższym Dom Kultury zwrócił się do organu podatkowego o potwierdzenie, iż ma prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego z uwagi na przeznaczenie zakupionego sprzętu wyłącznie do działalności opodatkowanej.

Odpowiedź Dyrektora Izby Skarbowej

W wydanej interpretacji organ podatkowy przychylił się do stanowiska podatnika, powołując się na art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, zgodnie z...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę