Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

EKSPORT TOWARÓW , OBOWIĄZEK PODATKOWY (art. 19-21)

9 września 2011

Zaliczka na poczet eksportu a obowiązek podatkowy

209

Obowiązek podatkowy z tytułu otrzymania zaliczki na poczet eksportu, w przypadku,  gdy wywóz towarów nie nastąpił w terminie 6 miesięcy od dnia otrzymania zaliczki, powstaje z dniem wydania towaru.

Takie stanowisko zaprezentował Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej nr ILPP4/443-150/11-3/ISN z 13 maja 2011 roku

Sytuacja podatnika

Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie produkcji, dostawy i serwisu silników indukcyjnych i synchronicznych oraz generatorów synchronicznych. Produkcja ww. wyrobów trwa od 3 miesięcy do 1,5 roku. W dniu 16 lipca 2010 r. zgodnie z umową Zainteresowany otrzymał zaliczkę eksportową w wysokości 30% zamówienia, która została wykazana w deklaracji VAT za miesiąc lipiec 2010 r. w poz. 32 ze stawką 0%.

Stosownie do umowy, termin realizacji upływa w grudniu 2011 roku. W miesiącu styczniu 2011 r. minął termin 6 miesięcy od dnia otrzymania zaliczki. Zgodnie z interpretacją Spółki, w miesiącu styczniu 2011 r. nie zostanie dokonana korekta deklaracji VAT-7 za miesiąc lipiec 2010 r. w zakresie stawki podatku, poprzez opodatkowanie otrzymanej należności, według stawki obowiązującej dla sprzedaży na terenie kraju. Zostanie natomiast skorygowana, tzn. wycofana z rejestru VAT otrzymana zaliczka i tego będzie dotyczyła korekta deklaracji VAT-7 za miesiąc lipiec 2010 r. Podatek należny od tej sprzedaży zostanie rozliczony w miesiącu zakończenia produkcji i wystawienia faktury końcowej sprzedaży.

W związku z powyższym spółka zadała pytanie kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu otrzymania zaliczki na poczet eksportu towarów w przypadku, gdy wywóz towarów nie nastąpił w terminie 6 miesięcy od dnia ot...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę