Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

ŚWIADCZENIE USŁUG W KRAJU I ZA GRANICĄ , OCHRONA ZDROWIA

1 stycznia 2013

Brak zwolnienia od podatku VAT dla usług organizacji turnusów rehabilitacyjnych

181

Podatnik, który organizuje turnusy rehabilitacyjne wraz z usługami dodatkowymi, nie spełniające kryteriów, o których mowa w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, nie korzysta ze zwolnienia w podatku VAT.

 

Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z 15 października 2012 roku nr IBPP3/443-690/12/EJ.

Sytuacja podatnika

Podatnik w ramach wykonywanej działalności zamierza świadczyć usługi polegające na przyjmowaniu i obsługiwaniu cyklicznych turnusów rehabilitacyjnych wraz z zakwaterowaniem. Zabiegi rehabilitacyjne będą proponowane przez fizjoterapeutę na podstawie skierowania od lekarza specjalisty lub wywiadu badania pacjenta. Zabiegi rehabilitacyjne wykonywane będą przez fizjoterapeutę, technika fizjoterapeutę, pielęgniarkę lub lekarza.

Podatnik nie jest podmiotem leczniczym oraz nie posiada statusu podmiotu leczniczego. Wykonywane przez Podatnika usługi nie będą usługami turnusów rehabilitacyjnych w rozumieni...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź