Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI , PODATNICY I PŁATNICY (art. 15-18) , ODLICZENIE I ZWROT PODATKU VAT. ODLICZANIE CZĘŚCIOWE (art. 86-95)

19 września 2012

Usługi świadczone na rzecz związku piłkarskiego a opodatkowanie VAT

226

Związek piłkarski ma prawo do odliczenia podatku z faktur wystawianych przez trenerów, sędziów piłkarskich, członków sztabów medycznych, jeżeli czynności wykonywane przez te osoby można uznać za wykonywane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i służą one działalności opodatkowanej VAT.

Wynika to z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie nr IPPP1/443-596/12-2/Igo z 4 września 2012 roku.

Sytuacja podatnika

Do organu podatkowego zwrócił się Związek, który jest czynnym podatnikiem VAT w Polsce. W ramach prowadzonej działalności statutowej Związek organizuje oraz nadzoruje rozgrywki piłki nożnej w Polsce, w poszczególnych klasach rozgrywkowych. Związek odpowiada także za organizację oraz nadzór nad systemem szkoleń mających na celu rozwój trenerów, sędziów piłkarskich, członków sztabów medycznych, jak również innych osób należących do środowiska piłkarskiego w Polsce.Działalność Związku polega na organizacji oraz zapewnianiu odpowiednich warunków przygotowań dla piłkarskich kadr narodowych Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. W tym celu Związek wybiera sztab szkoleniowy (trenerów, asystentów, osoby odpowiadające za odnowę biologiczną,...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź