Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

EKSPORT TOWARÓW

2 września 2012

Brak komunikatu IE-599 a moment opodatkowania sprzedaży

236

W maju br. sprzedaliśmy towar odbiorcy z Rosji, który miał go wywieźć, a następnie dostarczyć nam komunikat IE599. Do 25 czerwca nie otrzymaliśmy komunikatu, więc nie wykazaliśmy tej dostawy w deklaracji VAT-7 za maj. Do 25 lipca również nie otrzymaliśmy komunikatu, więc wykazaliśmy tę dostawę w deklaracji za czerwiec ze stawką 23%, wyliczając podatek metodą „w stu”. W sierpniu odbiorca poinformował nas, że w ogóle nie dostarczy nam komunikatu, bo kierowca nie dopełnił wymaganych formalności. W tym samym miesiącu wystawiliśmy więc fakturę korygującą stawkę VAT z 0% na 23%. W rozliczeniu za jaki miesiąc mamy wykazać fakturę korygującą? Co ze sprzedażą ze stawką 23% wykazaną w deklaracji za czerwiec?

ODPOWIEDŹ

Fakturę korygującą powinni Państwo wykazać w rozliczeniu za maj 2012 roku. Jednocześnie, jesteście Państwo uprawnieni do skorygowania sprzedaży opodatkowanej stawką 23% w rozliczeniu za czerwiec 2012 roku.

UZASADNIENIE

W myśl przepisów ustawy o podatku od towarów i usług eksport jest jedną z czynności opodatkowanych tym podatkiem. Obowiązek podatkowy w eksporcie towarów, powstaje na zasadach ogólnych, czyli z chwilą wydania towaru (art. 19 ust. 1 ustawy o...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź