Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

NABYCIE TOWARÓW I USŁUG W KRAJU , PODATNICY I PŁATNICY (art. 15-18) , ODLICZENIE I ZWROT PODATKU VAT. ODLICZANIE CZĘŚCIOWE (art. 86-95)

5 listopada 2012

Świadczenie usług agroturystycznych przez rolnika a prawo do odliczenia VAT

195

Prowadzenie gospodarstwa rolnego oraz świadczenie usług agroturystycznych stanowi prowadzenie działalności gospodarczej w myśl art.15 ust.2 ustawy o podatku od towarów i usług. Dokonując rejestracji na potrzeby podatku od towarów i usług dokonuje się jej dla wszystkich czynności wykonywanych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, a w związku z tym przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z planowaną działalnością agroturystyczną.

Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z 5 stycznia 2012 roku nr ITPP1/443-1345/11/KM.  

Sytuacja podatnika

Do organu podatkowego o wydanie indywidualnej interpretacji zwróciła się Wnioskodawczyni, która prowadzi gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła. Z tego tytułu jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT a rozliczeń dokonuje na zasadach ogólnych składając co miesiąc deklaracje podatkowe. W najbliższej przyszłości Wnioskodawczyni zamierza u...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Sprawdź